ПОЛИТИКАТА НА НОВИОТ ГЕРМАНСКИ КАНЦЕЛАР: Седум знаци дека сите конци ќе ги држи во раце


Како што изгрева нова ера во Германија, без Ангела Меркел да се пензионира по 16 години на власт, вниманието се свртува кон тивкиот 63-годишник, Олаф ...
| | веќе видена | слични

Над 90 отсто од населението во Куба се вакцинирани со најмалку по една доза од вакцините против корона вирус, а 83 отсто од нив се целосно вакцинирани. Како ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Куба вакцинираше над 90 отсто од своето население со најмалку една доза од вакцината против коронавирус, додека 83 отсто од населението се целосно вакцинирани. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во циркуларното писмо се наведува дека планирано е да се намали интервалот помеѓу втората и третата доза на вакцината од пет на четири месеци.Во меѓувреме, ...
| | веќе видена | слични

Куба е една од земјите која сама разви и произведе неколку вакцини, за населението масовно да може да се вакцинира. Притоа, Куба вакцинираше над 90 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Државата имунизирала повеќе граѓани против коронавирусот отколку повеќето најголеми и најбогати земји во светот, јавија американски медиуми. Додека многу ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Карипскиот остров вакцинирал повеќе од 90% од своето население со најмалку една доза, или 83 отсто се целосно вакцинирани,и е рангирана на второто место зад ...
| | веќе видена | слични

Откако Европската комисија ќе даде официјално одобрение, Новавакс ќе биде петта вакцина против Ковид-19 што ќе биде одобрена за употреба во Европската унија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Берлин, 20 декември 2021 (МИА) – Извршниот директор на германската компанија „Бионтек“, која е еден од производителите на вакцината против Ковид-19 – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двете земји се подготвуваат за влез во НАТО, откако политичките раководства се изјаснија за брз прием во Алијансата .-Тие ќе разговараат за кандидатурите на ...
сите 648 | | | веќе видена

Цане Мојановски поранешен претседател на Комисијата на верски заедници во емисијата 24 анализа истакна дека литурскиото сослужување е црковниот облик во кој ...
сите 477 | | | веќе видена

Северна Кореја може да биде жариште каде би се појавиле нови соеви на ковид. Свеската здравствена организација(СЗО) е загрижена од високото ниво на пренос на ...
сите 167 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 95 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЛИТИКАТА НА НОВИОТ ГЕРМАНСКИ КАНЦЕЛАР: Седум знаци дека сите конци ќе ги држи во раце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: