Бензините покапуваат за два, а дизелот 1,5 денари

2 копии

Тоа значи дека и следните седум дена цената на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 73 денари за литар, а Еуросупер БС-98 ќе се продава по цена од 75 денари за литар. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Цените на бензините и дизелот остануваат исти, а за половина денар се намалува само цената на Екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје/Охрид, 20. декември 2021 (ИНПРЕС) – Од полноќ цените на бензините и дизелот остануваат исти, се намалува Екстра лесното масло за домаќинство. Согласно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ и на „евродизелот“ (Д-Е V) не се менуваат, а малопродажната цена на екстра-лесното масло ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 313 | | | веќе видена

По заедничката литургија за помирување во Белград, денеска и утре во Македонија престојува делегација на Српската Православна Црква (СПЦ), предводена од ...
сите 478 | | | веќе видена

Вчера во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Кондово, општина Сарај, патничко моторно возило „опел зафира“ со скопски регистарски ознаки, ...
сите 321 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска во Токио предупреди дека САД „воено ќе го бранат Тајван доколку Пекинг го нападне овој автономен остров“, ...
сите 127 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензините покапуваат за два, а дизелот 1,5 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: