Николоски: Новиот договор значи и ниски даноци, потребни се и предвремени избори


-Комуникација помеѓу двете политички партии е неопходна, мора да има. Овој процес на поларизација мора да се намалува, за жал мислам дека се отиде предалеку. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новата влада полека се комплетира. „Алтернатива“, која е новиот партнер во Владата, ги објави имињата на кандидатите за министерското место во здравство и за ...
| | веќе видена | слични

Тие ќе бидат дел од новата влада која ќе ја формира идниот мандатар откако премиерот Зоран Заев ќе ја депонира оставката што ја најави по поразот на локалните ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Целта да се обезбедат стабилна Влада и стабилно парламентарно мнозинство кои дејствуваат исклучиво во интерес на граѓаните и на државните интереси е исполнета, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Следните парламентарни избори, како што информираа од владината прес-служба, се очекува да бидат редовни и да се одржат во 2024 година, а дотогаш Владата ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев, претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, попладнево во Владата имаа работна средба заедно со своите ...
| | веќе видена | слични

Следните парламентарни избори, како што информираа од владината прес-служба по вчерашната средба меѓу премиерот во оставка Зоран Заев и претседателите на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 462 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Новиот договор значи и ниски даноци, потребни се и предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: