На овие партиски избори учествуваа тројца кандидати: Фросина Ременски, Димитар Ковачевски и Јован Деспотовски. Иако во мај годинава Заев беше реизбран за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нов договор за ниски даноци, мала невработеност и силен раст на економијата. ВМРО-ДПМНЕ почнува со втора епоха во политичкото делување, што ќе го одбележи со ...
| | веќе видена | слични

Гарантираме намалување на данокот на добивка и персоналниот данок на доход на 8%, како и 0% данок за младите. Ниските даноци ќе бидат мотор за намалување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како политичка партија влегуваме во она што го нарековме втора епоха. Во втората епоха потребно е да направиме општествена мобилизација на секоја интелектуална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Марија Митева, портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, истакна дека партијата ВМРО-ДПМНЕ влегува во т.н. втора епоха. Според Митева, во втората епоха потребно е да се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Новиот договор значи заеднички патриотизам, намалување на даноците и борба против корупцијата. ВМРО-ДПМНЕ промовира нов договор во општеството, отворање кон ...
| | веќе видена | слични

-Да оставиме трага и белег како генерација со која ќе се гордееме и ние и нашите деца. Продолжуваме до конечна победа, кон промените кои треба да бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот општествен договор, кој ќе го донесе заедничкиот патриотизам преку мобилизација на секоја креативна индивидуа, треба да ги сруши ѕидовите и планините ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реторика која обединува, говор без напад кон ривалите, но со точни решенија за проблемите. Ваков беше говорот на Христијан Мицкоски по изборот за претседател ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 390 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Се потврди дека големата афера „Криминални парцели“ за проневера на 1,5 милиони евра е поврзана со ВМРО-ДПМНЕ, Белиот дворец и Христијан Мицкоски. Станува збор ...
сите 101 | | | веќе видена

Гласањето во 15-члениот Совет за безбедност заврши со 13 гласа „за” и два „против-2, што ја означи првата сериозна поделба меѓу петте постојани членки на ...
сите 189 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиски изброи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: