Гаши им честиташе на Ковачевски и Мицкоски


3 копии
20 копии

Донесов одлука да не учествувам во новата Владата со новиот мандатар, соопшти денеска министерката за образование и наука Мила Царовска во изјава за медиумите ...
| | веќе видена | слични

По Шеќеринска и Филипче и Царовска официјално нема да дел од владиниот кабиент на Ковачевски. Министерката за образование денеска потврди дека донела одлука да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за евроинтеграции Никола Димитров нема да биде дел од новиот владин состав, а на негово место доаѓа актуелниот министер за правда Бојан Маричиќ, ...
| | веќе видена | слични

Таа денеска изјави дека сама одлучила да не учествува во комбинаториките околу новиот владин кабинет. „Јас донесов одлука да не учествувам во новата Влада со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерката за образование, Мила Царовска, нема да министерува во новата влада, која ќе ја формира новиот мандатар, откако премиерот Зоран Заев поднесе ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска донела одлука да не учествува во новата Влада чиј мандатар најверојатно ќе биде новоизбраниот претседател на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 462 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гаши им честиташе на Ковачевски и Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: