ВМРО-ДПМНЕ: Заев го постави својот пиун Ковачевски - фарсата заврши, во СДСМ ништо не е сменето


Вчера Заев ја заврши фарсата во СДСМ и го постави својот пиун Ковачевски. Токму Ковачевски е тој кој што треба да биде спроведувач на заевизмот. Членството на ...
| | веќе видена | слични

Според информациите на повеќе медиуми, новиот партиски лидер Димитар Ковачевски на Централниот одбор во среда ќе го предложи Миле Зечевиќ за нов генерален ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе го предложам Миле Зечевиќ за генерален секретар на СДСМ, вели за Фокус новиот партиски лидер и мандатар за составување на новата Влада Димитар ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Бојан Маричиќ ќе биде нов вицепремиер за евроинтеграции на местото на Никола Димитров, за кого ќе нема место во новата влада, а Маричиќ ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Донесов одлука да не учествувам во новата Владата со новиот мандатар, соопшти денеска министерката за образование и наука Мила Царовска во изјава за медиумите ...
| | веќе видена | слични

По Шеќеринска и Филипче и Царовска официјално нема да дел од владиниот кабиент на Ковачевски. Министерката за образование денеска потврди дека донела одлука да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за евроинтеграции Никола Димитров нема да биде дел од новиот владин состав, а на негово место доаѓа актуелниот министер за правда Бојан Маричиќ, ...
| | веќе видена | слични

Таа денеска изјави дека сама одлучила да не учествува во комбинаториките околу новиот владин кабинет. „Јас донесов одлука да не учествувам во новата Влада со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 573 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 413 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го постави својот пиун Ковачевски - фарсата заврши, во СДСМ ништо не е сменето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: