Во еден македонски град нема заразени со коронавирусот

2 копии

Изминатиов период се зголемува бројот на заболени од сезонски грип, но со негативни ковид тестови, реагираат матичните лекари, додека епидемиолозите велат дека ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.592 тестирања, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 14 починати лица, соопшти Министерството за здравство во најновиот извештај за сосотјбата со коронавирусот. Три ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 841 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во еден македонски град нема заразени со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: