Интер е нов лидер во Серија А, убедлива победа над Каљари (ВИДЕО)

Аталанта попладнево загуби од Рома пред своите фанови со 1-4, мала утеха за „нероаѕурите“ е тоа што успеаја да стигнат до 100 погодока во 2021 и да влезат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Миланскиот клуб продолжува да доминира во најсилното италијанско првенство, вечерва убедливо славеше над Салернитана со 0:5. Во првото полувреме Интер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интер игра во фантастична форма и го држи врвот во Серија А, нероазурите вечерва победија на гостувањето кај Салернитана со 5-0. Интер немаше никакви проблеми ...
| | веќе видена | слични

Интер по првото полувреме води со 2-0 на гостувањето кај немоќната Салернитана која ја мачат многу проблеми, а вториот гол на Нераѕурите беше нивен 100-ти ...
| | веќе видена | слични

Се чинеше дека заминувањето на Антонио конте ќе биде сериозен удар за Интер, но резултатите и игрите не го покажаа тоа, нероазурите бележат одлични партии под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 340 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 69 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 650 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер е нов лидер во Серија А, убедлива победа над Каљари (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: