308 нови случаи со Ковид-19, починати осум лица


8 копии

Неколку деца во Германија случајно биле вакцинирани против Ковид-19, со вакцина што не е се уште одобрена за нивната возрасна група, јави германската новинска ...
| | веќе видена | слични

Плеврис објасни дека во следните денови надлежната комисија на епидемиолози ќе одржи состанок и ќе бидат соопштени евентуални одлуки, рече дека она што се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Се разгледува можноста за зголемено тестирање на населението, како на вакцинираните, така и на невакцинираните, откри министерот за здравство на Грција Танос ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Неколку деца во Германија случајно примиле вакцини против Ковид-19 на фирмата „Модерна“ која не е одобрена за употреба за нивна возраст. Според зборовите на ...
| | веќе видена | слични

Професорот Дејан Трајковски во својата најнова ковид-анализа оценува дека има бавно, но сепак видливо намалување на дневниот број на нови случаи. -Особено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Димитар Ковачевски, Бујар Османи и Бојан Маричиќ со новиот предлог ги прифаќаат сите бугарски барања. Бугарскиот предлог е капитулација, а Ковачевски и Османи ...
сите 601 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 360 | | | веќе видена

Центарот за социјални работи Тетово во тетовската полиција пријавил дека 43-годишна тетовчанка на 28 јуни била претепана од И.С. од Скопје во неговиот дом во ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

308 нови случаи со Ковид-19, починати осум лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: