Полни усти ЕУ, полни раце вета, време е за македонствување кон Бугарија – пишува Свето Тоевски

Министерот за правда Бојан Маричиќ изјави за словенечко „Дело“ дека „спорот со Бугарија треба да се реши низ призмата на европските вредности.“ Многу ...
| | веќе видена | слични

„Нема датум ниту во јануари, ниту напролет, а под знак прашалник е дали и на лето! – Македонија оди кон предвремени парламентарни избори во 2022 година.“ – ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Сведоци сме дека во овој период секој неуспех, корупција, несреќа и друга девијантна акција во нашето општество, актуелната власт се обидуваше да го прикрие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој рече дека владата е делегитимирана и дека треба веднаш да се одржат парламентарни избори во Македонија.-Датум, интеграциите,ЕУ, процесот нè заглупуваше со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Аднан Азизи, секретарот на Движењето Беса, ги исмеа партиите на власта по неуспехот да се добие датум за отворање на преговорите со Европската Унија. Тој кажа ...
| | веќе видена | слични

Вистина е дека прават се, ама за да ја задржат власта и да пљачкаат во Македонија до последниот момент, вели Аднан Азизи, секретар на Движењето Беса. Азиси, ...
| | веќе видена | слични

Секретарот на Движењето БЕСА Аднан Азизи ги повика владејачките партии да отворат пат за предвремени парламентарни избори откако Македонија не успеа да добие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, во своето гостување во емисијата „Само вистина“ која се емитува на Канал 5 рече дека ова што сега ни се случува ...
сите 593 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 244 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полни усти ЕУ, полни раце вета, време е за македонствување кон Бугарија – пишува Свето Тоевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: