Османи: Прва меѓувладина конференција со ЕУ би можела да се одржи и на 31 декември


Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е оптимист, дека Првата меѓувладина конференција со ЕУ би можела да се одржи и на 31 декември, доколку ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков во емисијата „120 минути“ на БТВ, рече дека има желба во првата половина на јануари да се сретне со новиот премиер на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков во разговор за „БТВ“ на прашањето за спорот со С.Македонија изјави дека првото нешто што треба да се направи е да се смени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на дипломатијата Бујар Османи потенцира дека фактот што Бугарија сега има политичка Влада го отвара патот за пронаоѓање решение на спорот и одблокирање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечкиот амбасадор Милан Предан во интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека е време Македонија конечно да испрати амбасадор во Софија. Мислам дека тоа ...
| | веќе видена | слични

Шефот на македонската дипломатија Бујар Османи во интервју за бугарската телевизија Нова вели дека тоа што Бугарија сега има политичка Влада го отвора патот за ...
| | веќе видена | слични

Ова во интервју за бугарската телевизија нова го изјави шефот на македонската дипломатија Бујар Османи кој смета дека е потребен сеопфатен пристап кон спорот ...
| | веќе видена | слични

Односите меѓу Бугарија и Северна Македонија во моментот се на најниско ниво, оцени министерот за надворешни работи во интервју за бугарската Нова ТВ. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1582 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 417 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Прва меѓувладина конференција со ЕУ би можела да се одржи и на 31 декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: