40 илјади евра за „рецепт за пица“ – Петров: Оставка нема, има разлика меѓу иновација и инвентивност


Фондот за иновации и технолошки развој со 40 илјади евра поддржал проект за рецепт за пица. Директорот на Фондот, Коста Петров прашан во врска со ова, одговори ...
| | веќе видена | слични

На состанокот на кој учествуваа и министерката за образование и наука Мила Царовска, државната секретарка во Министерството за економија Размена Чекиќ Дуровиќ, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во рамките на континуираниот процес на дијалог и дискусија помеѓу Владата и другите органи на државна управа со преставниците на бизнис секторот, во Владата на ...
| | веќе видена | слични

Со Седницата ко-претседаваше Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стратегијата за „паметна специјализација“е особено важна за нашата држава, бидејќи со неа ќе се издвојат секторите со најголем потенцијал за развој, кои ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, министерката за ...
| | веќе видена | слични

Во исчекување на оцената на Комисијата за спречување корупција за регуларноста на еден од доделените грантови, од Фондот за иновации и технолошки развој ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Оваа недела беше направена промоција на македонското годишно издание на „ The Economist “, кое ги опфања темите за економијата и светот во 2022-та. „ The ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, присуствуваше и се обрати на првиот регионален „Иновациски бизнис форум Пеперутка“ (Butterfly ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, присуствуваше и се обрати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 253 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција (ДУИ) најостро ги осудува инцидентите на антиевропските протести поттикнати од проруските елементи во нашето општество, ...
сите 202 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 256 | | | веќе видена

На 05.07.2022 во СВР Охрид било пријавено дека периодот од 09.00 до 13.50 часот на магистралниот пат Охрид-Ресен, помеѓу место викано „Прентов мост“ и место ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

40 илјади евра за „рецепт за пица“ – Петров: Оставка нема, има разлика меѓу иновација и инвентивност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: