Доминација на делта сојот во земјава: Македонија со 5.620 активни случаи со ковид-19


Бројот на активни ковид случаи во земјава изнесува 5.620 пациенти, посочуваат од Министерството за здравство, согласно податовите на ИЈЗ, и апелираат до ...
| | веќе видена | слични
3 копии
13 копии
3 копии

Последните неколку дена забележливо е како бројот на новозаболени од Ковид-19 е во пораст и како резултат на зголемениот број инфицирани е и бројот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Во нашата установа до сега со две дози се опфатени 2.272 граѓани, додека со прва доза моментно се 30 граѓани. Кон бројката на оние кои ги примиле двете дози ...
| | веќе видена | слични

По компликации од ковид-19 во изминатото деноноќие, во болнички услови починаа 7 пациенти, а од 3.814 тестови регистриран е 301 нов случај на коронавирус, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шведска одлучи да поднесе барање за членство во НАТО. Еден ден откако соседна Финска најави влез во алијансата, уште една скандинавска држава реши да ја ...
сите 400 | | | веќе видена

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 538 | | | веќе видена

Информациите од Брисел, но и од Париз се дека можеби нешто ново е на повидок. Додека се уште трае војната во Украина, францускиот Претседател Макрон најави нов ...
сите 225 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 142 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доминација на делта сојот во земјава: Македонија со 5.620 активни случаи со ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: