СТУДИЈА: Светот пред нов бран на коронавирус – сојот омикрон е четири пати ПОЗАРАЗЕН од делта сојот


Новата варијанта на коронавирусот, сојот омикрон е 4,2 пати позаразен од делтата, покажува новото истражување на јапонскиот научник Хироши Нишиура, кој е и ...
| | веќе видена | слични

Новиот сој на ковид 19, омикрон веќе е регистрирна во регионот Словенија, Грција, Хрватска, Црна Гора.Надлежните велат дека досега во земјава не е регистрирна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Градоначалникот на Лондон Садик Кан денеска објави вонредна состојба за да им помогне на болниците во градот да се справат со зголемениот број пациенти со ...
| | веќе видена | слични

Холандија ги заостри мерките за заштита пред Божик поради опасноста од сојот омикрон на коронавирусот. Од утре, несуштинските продавници, училиштата, баровите, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во Велика Британија се потврдени 90.814 нови случаи на коронавирус, од кои повеќе од 26.000 во Лондон, поради што градоначалникот на главниот град ...
| | веќе видена | слични

Новиот вид на коронавирис-омикрон досега е евидентиран во 89 земји, а бројот на заболени се удвојува на секои 1,5 до 3 дена во областите каде имало локално ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан денеска прогласи „голем инцидент“ за да им помогне на болниците да се справат со порастот на случаите на Ковид, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Омикрон варијантата на коронавирус е пријавена во 89 земји, а бројот на случаи се удвоил за 1,5 до три дена во областите на пренесување во заедницата, соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 466 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТУДИЈА: Светот пред нов бран на коронавирус – сојот омикрон е четири пати ПОЗАРАЗЕН од делта сојот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: