Во еден ден примил десет вакцини против коронавирусот, властите отворија истрага

Маж од Нов Зеланд примил 10 вакцини против коронавирусот во еден ден. Здравствените власти отворија истрага. Се смета дека човекот бил платен да ги добие ...
| | веќе видена | слични

Во време кога новите варијанти на вирусот САРС-КоВ-2 се релативно чести, од кои некои успешно го заобиколуваат имунитетот стекнат со вакцинација или болест, се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бремените жени треба да се сметаат за ризична група за Ковид и треба брзо да се вакцинираат, оцени Заедничкиот комитет за вакцинација и имунизација на Велика ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Француските власти од 30 јануари воведуваат з должителни засилувачки дози вакцини против ковид-19 за пожарникарите и медицинскиот персонал, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стапката на заразите со коронавирусот во Шпанија се зголемила на повече од 500 случаи на 100.000 жители во петокот, што е двојно повече отколку на почетокот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Србија секој ден се регистрираат повеќе од илјада заразени и десетици смртни случаи од коронавирус. Во болниците во моментов се наоѓаат 2.794 пациенти, а во ...
| | веќе видена | слични

 Глобалното тело соопшти и дека вакцина на АстраЗенека комбинирана со мРНА вакцините може да се користат и по првичната доза на инактивираната вакцина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот ЦДЦ соопшти дека добил информации за осум случаи на миокардитис кај деца на возраст од пет до 11 години, кои примиле вакцина против коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) во четвртокот им препорача на Американците да изберат една од двете други овластени вакцини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто е нервозата кај ДУИ? – прашува пратеникот Драган Ковачки.– Затоа што знаат дека завршува дивеењето и лоповлукот. Како што се’ има почеток и крај, така ...
сите 630 | | | веќе видена

За актуелните блокади во Собранието и најавените понатамошни чекори на ВМРО-ДПМНЕ, Димовски вели дека методот што го избрала опозицијата е сосема коректен ...
сите 174 | | | веќе видена

Државната Радиотелевизија на Србија псовети специјалнa емисија за најновиот развој на настаните во правосавната екумена по одлуката на Вселенската патријаршија ...
сите 406 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 99 | | | веќе видена

Ковачевски не треба да бега од подадената рака на ВМРО-ДПМНЕ за излез од кризата. Тоа е во интерес на граѓаните и на Македонија. Ковачевски треба да престане ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во еден ден примил десет вакцини против коронавирусот, властите отворија истрага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: