Бугарската иронија кон ЕУ се трансформира во отворен сарказам


Потсмевањето на Бугарија за „моќта на ЕУ“ станува сѐ поевидентно, бугарската иронија се претвора во сарказам, а сарказмот во сатира за ЕУ. Се покажува дека ...
| | веќе видена | слични

ПО ОТВОРЕНИТЕ ПОРАКИ И ЗАКАНИ ОД БУГАРИЈА ЗА ТЕРИТОРИЈАЛНИ ПРЕТЕНЗИИ КОН МАКЕДОНИЈА „Со најновото повторено вето од Бугарија за нашата држава, која пак беше ...
| | веќе видена | слични

Негаторските ставови кон постоењето на македонската држава и народ се континуитет во бугарската надворешна политика, но загрижува тоа што најновите напади не ...
| | веќе видена | слични

1 Еј, пак нема датум за почеток на преговори со ЕУ. Баш фино. Ха, ха, ха… Овие од ЕУ пак го излажаа Заев. Ха, ха ха… А дека ние ако бевме власт, ќе ги фатевме ...
| | веќе видена | слични

Доскорешни истражувања покажуваа дека влијанието на граѓанското општество врз општите проблеми и политики е умерено или просечно, а граѓанскиот ангажман на ...
| | веќе видена | слични

Бугарија не успева да ја објасни својата позиција на ниво на ЕУ и прашање е дали таа позиција може да се објасни, вели универзитетскиот професор и познат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, во своето гостување во емисијата „Само вистина“ која се емитува на Канал 5 рече дека ова што сега ни се случува ...
сите 593 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 244 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарската иронија кон ЕУ се трансформира во отворен сарказам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: