Бугарската иронија кон ЕУ се трансформира во отворен сарказам


Потсмевањето на Бугарија за „моќта на ЕУ“ станува сѐ поевидентно, бугарската иронија се претвора во сарказам, а сарказмот во сатира за ЕУ. Се покажува дека ...
| | веќе видена | слични

ПО ОТВОРЕНИТЕ ПОРАКИ И ЗАКАНИ ОД БУГАРИЈА ЗА ТЕРИТОРИЈАЛНИ ПРЕТЕНЗИИ КОН МАКЕДОНИЈА „Со најновото повторено вето од Бугарија за нашата држава, која пак беше ...
| | веќе видена | слични

Негаторските ставови кон постоењето на македонската држава и народ се континуитет во бугарската надворешна политика, но загрижува тоа што најновите напади не ...
| | веќе видена | слични

1 Еј, пак нема датум за почеток на преговори со ЕУ. Баш фино. Ха, ха, ха… Овие од ЕУ пак го излажаа Заев. Ха, ха ха… А дека ние ако бевме власт, ќе ги фатевме ...
| | веќе видена | слични

Доскорешни истражувања покажуваа дека влијанието на граѓанското општество врз општите проблеми и политики е умерено или просечно, а граѓанскиот ангажман на ...
| | веќе видена | слични

Бугарија не успева да ја објасни својата позиција на ниво на ЕУ и прашање е дали таа позиција може да се објасни, вели универзитетскиот професор и познат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 435 | | | веќе видена

Непорседно пред почетокот на најавеното примирје меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“, вечерва се огласија сирените во неколку израелски градови, меѓу ...
сите 186 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 196 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарската иронија кон ЕУ се трансформира во отворен сарказам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: