Или да примат вакцина или ќе добијат отказ


Англискиот четвртолигаш Карлајл јунајтед смисли добар трик како да ги заобиколи ковид-правилата и на неговиот стадион да може слободно да се влегува без маски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинацијата против корона вирусот од денеска е задолжителна за здравствените и социјалните работници во Велика Британија, а воведени се и ковид потврди, кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 4.000 чешки антиваксери денеска продефилираа низ центарот на Прага во знак на протест против задолжителната вакцинација воведена за лицата над 60 години ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Неколку стотици лица вчера протестираа во Луксембург против мерките воведени поради коронавирусот, јавија француските медиуми, додавајќи дека полицијата која ...
| | веќе видена | слични

„Не за законите кои ја убиваат слободата“, „Не за индиректната обврска да се вакцинираат“, пишувало на транспарентите на 500-те демонстранти, според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотици луѓе протестираа во Луксембург против ковид мерките што се спроведуваат во Големото Војводство, при што голем број на распоредени полицајци употребија ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 406 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 482 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 237 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена

Во Македонија ќе има предвремени парламентарни избори доколку во јуни нема почеток на преговорите за членство во Европската Унија (ЕУ), соопштил извор близок ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Или да примат вакцина или ќе добијат отказ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: