Кастриот Реџепи: Убеден сум дека до крајот на јануари ги почнуваме преговорите


Многу блиску сме да се надминат пречките и да започнеме разговори. Имаме информации и од претставници на државите од Европската унија, од САД, но исто така и ...
| | веќе видена | слични

 Во интервју за бугарската национална телевизија потенцира дека е свесен за отворените прашања, но дека тие не можат да се надминат без враќање на довербата. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Може да се очекува францускиот претседател Емануел Макрон да преземе чекори за олеснување на дијалогот меѓу Софија и Скопје, да преземе иницијатива за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков во интервју за емисијата „Панорама“ на „БНТ“ синоќа го прокоментира и прашањето за спорот со Македонија. Запрашан дали има ...
| | веќе видена | слични

Тој во интервјуто не говореше за какви конкретно потези станува збор, но потенцира дека почнувањето на преговорите меѓу ЕУ и Северна Македонија е нешто што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарскиот премиер Кирил Петков во интервју за неделната емисија Панорама на Бугарската национална телевизија во врска со спорот меѓу Софија и Скопје, вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарскиот интерес мора да се заштити, но и да се надградува со сите можности. На сите ни е потребна заедничка железничка линија, сите треба да имаме заеднички ...
| | веќе видена | слични

Запрашан дали има отстапка во позицијата на Бугарија за Република Северна Македонија, Петков рече дека не станува збор за слино нешто.„Она што јас многу јасно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 588 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 249 | | | веќе видена

Граѓаните кои петти ден протестираат против францускиот предлог и бугаризацијата на Македонија, денеска оставаа црвени рози пред полициските службеници кои го ...
сите 338 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кастриот Реџепи: Убеден сум дека до крајот на јануари ги почнуваме преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: