Парламентот на Ерменија усвои закон со кој можат да се отпуштаат невакцинирани работници


Парламентот на Ерменија денеска усвои закон кој ќе им овозможи на работодавачите да отпуштаат работници кои одбиваат да дадат доказ за вакцинација против ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Властите во Јужна Кореја денеска ги заостри рестриктивните мерки поради брзото ширење на Ковид во земјата. Ова го соопшти Националната дирекција за контрола и ...
| | веќе видена | слични

Властите во Јужна Кореја ги заострија рестриктивните мерки поради брзото ширење на Ковид во земјата, соопшти Националната дирекција за контрола и превенција на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француските власти од 30 јануари воведуваат з должителни засилувачки дози вакцини против ковид-19 за пожарникарите и медицинскиот персонал, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Француските здравствени власти објавија во петокот дека го намалуваат периодот меѓу втората и третата доза од вакцините против коронавирусот на четири месеци, ...
| | веќе видена | слични

Австрија поради појавата на омикрон варијантата на коронавирусот одлучи да ги заостри условите за минување на нејзините државни гранции, па од понеделник само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српската православна црква (СПЦ) на својот официјален сајт најави дека в четврток на 19 мај во Соборниот храм Св.Сава во Белград, патријархот на СПЦ г.г. ...
сите 484 | | | веќе видена

Се појавија информации дека не сите украински борци се извлечени од фабриката за челик Азовстал во украинскиот град Мариуол. Заменик-министерката за одбрана на ...
сите 229 | | | веќе видена

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 204 | | | веќе видена

Северна Кореја може да биде жариште каде би се појавиле нови соеви на ковид. Свеската здравствена организација(СЗО) е загрижена од високото ниво на пренос на ...
сите 214 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парламентот на Ерменија усвои закон со кој можат да се отпуштаат невакцинирани работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: