Треба да се вратиме до 2016, за да видиме каде ги изгубивме вредностите, вели Ременски

Кандидатката за лидер на СДСМ, Фросина Ременски со фудбалски жаргон објаснува дали некој од кандидатите за претседател на партијата има предност пред изборите ...
| | веќе видена | слични

Тој вели дека реалноста е променета, а СДСМ треба да сфати дека партиите не владеат со државата, тие управуваат, а управуваат врз основа на поддршка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред една година и четири месеци имавме парламентарни избори на кои граѓаните кажаа на кого ја даваат довербата, точно сега имавме локални избори на кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот на ГРОМ, Љупчо Пренџов, во вечерашната емисија „Само вистина“ рече дека предвремени избори во земјата не бара само опозицијата, туку и мнозинството ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

За власта мнозинството е стабилно, опозицијата не отстапува од барањето  предвремени избори на пролет, можно ли е со „една изборна единица“ да почнат и првите ...
| | веќе видена | слични

Андреј Жерновски, поранешен заменик министер за надворешни работи, упати порака до поранешниот лидер на СДСМ и премиер во заминување Зоран Заев, велејќи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 477 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 503 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 614 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 609 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Дарко Лазаров во емисијата 24 анализа потенцираше дека ребалансот на буџетот се прави многу рано и најчесто се прават во септември. ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 121 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Треба да се вратиме до 2016, за да видиме каде ги изгубивме вредностите, вели Ременски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: