Третиот пензиски парк во Свети Николе

Денес пензиските друштва го засадија четвртиот и последен „Пензиски парк“ во рамки на кампањата „Засади желба, за поубава иднина“ насочена кон информирање и ...
| | веќе видена | слични

Учениците од трето и четврто одделение од основното училиште „Кузман Јосифовски – Питу“ во Кичево имаа можност преку едукативна работилница да слушнат што ...
| | веќе видена | слични

Секоја деценија обемот на земјоделското производство се намалува за 6%, што значи дека за секои 10 години ние имаме помали количини на храна. Според податоците ...
| | веќе видена | слични

Несомнено, денес, на прагот на новата 2022 година, може да генерализираме дека како компаниии, живееме во услови, во кои, стопанството препознава изразени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Николета Синадинова и Ивана Бакрачевска веќе четири години заедно раскажуваат една успешна приказна на пазарот на маркетинг. И двете се основачи и сопственички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес средното училиште „Кочо Рацин“ во Свети Николе беше домаќин на претставниците на трите пензиски друштва Сава пензиско друштво а.д. Скопје, КБ Прво ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Третиот пензиски парк во Свети Николе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: