Koнференција „Грижи се машки“: Најдобар начин да се елиминира насилството во едно општество е да се инвестира во неговата превенција


На 9 декември, во организација на „Реактор – истражување во акција“ и „ХЕРА – Aсоцијација за здравствена едукација“, се одржа конференција на тема „Грижи се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

УНДП е наш партнер и голем поддржувач во реализација на политиките од областа на социјалната и детска заштита, како и во сферата на трудот, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Посакувајќи му добредојде и успешна работа на Григоријан, Шахпаска изрази уверување дека одличната соработка со УНДП ќе продолжи и понатаму, при што се осврна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска се сретна со новоименуваниот постојан претставник на УНДП во Република Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска се обрати на завршниот настан на проектот „Подобрување на квалитетот на податоците и ...
| | веќе видена | слични

Воведувањето на дигитални јавни услуги овозможува директно поврзување, не само меѓу министерствата, туку и меѓу министерствата, институциите и граѓаните, при ...
| | веќе видена | слични

Целта на настанот беше да се презентираат постигнатите резултати на овој проект, во кој покрај Министерството за труд и социјална политика, вклучени беа и ...
| | веќе видена | слични

Таа порача дека квалитетот на институциите и ефикасната јавна администрација претставуваат клучен и одлучувачки фактор кога се говори за економската и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 403 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Koнференција „Грижи се машки“: Најдобар начин да се елиминира насилството во едно општество е да се инвестира во неговата превенција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: