Пратениците на Алтернатива се приклучија кон мнозинството, седнаа со СДСМ и ДУИ

Четворицата пратеници на Алтернативата ги сменија местата во Собранието, преминувајќи на страната каде што седат пратениците на парламентарното мнозинство. Тие ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот Агим Јонуз го повикува лидерот на Алтернатива Африм Гаши на ТВ дуел за да го убеди дека постои и најмала шанса до јануари 2022 година Бугарија да ...
| | веќе видена | слични

„Аналитичарот од Скопје Агим Јонуз јавно го предизвика лидерот на Алтернатива Африм Гаши.“ – објави информативната агенција на албански јазик ИНА, која го ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи кој смени страна и стана дел од власта затоа што бил информиран од високи западни дипломати и од сопругата дека на 14 ...
| | веќе видена | слични

Изборите им беа за прогресивност, добија клоца. Купувањето пратеници за ново мнозинство им беше за датум и ЕУ, добивме клоца. Кога не добивме ни едно - ни ...
| | веќе видена | слични

Се уште опстојувам во моето убедување за европска Македонија и со мојата одлука допринесов да имаме стабилно мнозинство во Парламентот без никакви политички ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи за Фокус изјави дека се наближува денот кога ќе добиеме датум за започнување на преговори со ЕУ, можеби уште во јануари. -Се уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата владина коалиција беше направена под изговорот дека на Македонија ѝ е потребна стабилна власт, поради позитивните сигнали од Софија и Брисел по ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што Бугарија ја потврди својата позиција и остана блокадата за Македонија, пратеникот Кастриот Реџепи тврди дека е блиску е денот кога ќе дојде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците на Алтернатива се приклучија кон мнозинството, седнаа со СДСМ и ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: