Опозицијата бара одговори и одговорност за трагедијата во Бугарија

Интензивно се преземаат дејства за утврдување на фактите и евентуалната кривична одговорност, велат од државното Јавно обвинителство за „Слободен печат“ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Беса Транс“ приложувала невалидни изводи од лиценци за автобусот со кој патуваа 52, а во автобуската несреќа во Бугарија загинаа 45 патници – велат од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Царинската управа евидентирани се изводите од лиценци што ги доставувал автобусот на „Беса транс“ кој повеќе од 120 пати поминал низ граничните премини на ...
| | веќе видена | слични

– Имаме детална евиденција дека истиот автобус повеќе од 120 пати е евидентиран во нашиот систем вклучувајќи и број од извод од лиценци за кои секојдневно се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Истрагата за сообраќајната несреќа што се случи во Бугарија ја водат бугарските истражни органи и само тие се должни и можат да ги споделуваат информациите од ...
| | веќе видена | слични

Надлежни за истрагата на автобуската несреќа на „Беса транс“ се бугарските истражни органи на кои преку правна помош им ги испраќаме бараните информации и само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од понеделникот 6-ти декември, фирмата РИНУАБЛ ПАУЕР ИНТЕРНАТИОНАЛ, ДООЕЛ Скопје поседува лиценца за трговија со електрична енергија. Лиценцата од ...
| | веќе видена | слични

Со несоодветна брзина се движел возачот на автобусот во кој загинаа 45 македонски државјани. На автопатот во Бугарија возел повеќе од дозволените 90 километри ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има голема разлика која што овие денови стана уште повидлива. СДСМ работи за граѓаните, се грижи за стандардор и се справува со кризата. ВМРО ДПМНЕ се обидува ...
сите 702 | | | веќе видена

Група академици, општествени, научни, просветни, здравствени, културни работници од повеќе сфери во земјава испратија отворнео благодарствено писмо до ...
сите 437 | | | веќе видена

Од објавувањето на аудиоснимката на која се слуша Претседателот на Собранието, Талат Џафери, како им вика и со најпогрдни пцости ги малтретира и омаловажува ...
сите 183 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 182 | | | веќе видена

Фалсификувал рецепти за издавање на лекарства на наркозависници. Полициски службеници во Надворешната канцеларија за криминалистички работи извршиле службен ...
сите 283 | | | веќе видена

Ирина Верешчук на украинската телевизија рече дека „турската страна навистина може да биде посредник во прашањата за извлекување. Сега зборуваме за сериозно ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата бара одговори и одговорност за трагедијата во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: