Партиски подобни директори, наместо професионалци- пракса која не се напушта

Дали директори на болници, библиотеки, училишта и други јавни институции треба да се бираат со партиски договори или преку јавни конкурси е прашањето што се ...
| | веќе видена | слични

Доскорешни истражувања покажуваа дека влијанието на граѓанското општество врз општите проблеми и политики е умерено или просечно, а граѓанскиот ангажман на ...
| | веќе видена | слични

План од девет точки за надминувањето на отворените прашања меѓу Софија-Скопје на новиот бугарски премиер Кирил Петков ќе ја подобри атмосферата за решавање на ...
| | веќе видена | слични

Магдалена родила две деца во иста државна болница во Сараево и двата пати 38-годишната жена му дала коверти со пари на лекарот. Внатре имало еквивалент на 150 ...
| | веќе видена | слични

Шест месеци за решавање на проблемот, работни групи за нови теми и план од девет точки за надминувањето на отворените прашања меѓу Софија-Скопје. Ова со себе ...
| | веќе видена | слични

Околу 300 студенти во изминатава деценија заминале на студии во странство со државна стипендија, откако успеале да добијат место на најдобрите светски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 1188 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 65 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 295 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција кажа дека францускиот предлог е неприфатлив за Македонија. -Предлогот кој владата на ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиски подобни директори, наместо професионалци- пракса која не се напушта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: