Осигуреници наплатија 47 милиони евра, исплатени над 55.000 штети

Најбрзо растечки осигурителен производ и годинава останува приватното здравствено осигурување. Десет осигурителни компании од продажба на вакви полиси ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓани, фирми и институции вложија 7,5 милијарди денари (122 милиони евра) во неживотни осигурувања во првите девет месеци годинава. Продажбата (бруто ...
| | веќе видена | слични

Расте осигурителниот бизнис. Продажбата на полиси за осигурување на имот достигна 30 милиони евра, а во приватното здравствено осигурување се вложени скоро 5 ...
| | веќе видена | слични

Продажбата (бруто полисирана премија – БПП) на осигурителни услуги во овој период порасна за 18 отсто (19 милиони евра) во споредба со истиот период во 2020 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продажбата на полиси за осигурување имот достигна 30 милиони евра. Во приватно здравствено осигурување се вложени 4,9 милиони евра. Осигурувањето од општа ...
| | веќе видена | слични

Евростат соопшти дека личните трансфери што жителите на земјите од Европската унија ги испратиле во Албанија минатата година биле на рекордно ниво и изнесуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Личните трансфери што жителите на земјите од Европската унија ги испратиле во Албанија во 2020 година забележале рекорд од 1,03 милијарди евра, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 296 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Високиот претставник на германскиот Бундестаг за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје изјави дека а ко Македонија го отфрли францускиот предлог, друг може ...
сите 169 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 165 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осигуреници наплатија 47 милиони евра, исплатени над 55.000 штети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: