Атанасов: Спасот на Македонија е трета политичка сила


Новиот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски, во интервју за Слободен печат вели дека преговорите со коалициските партнери во постојната Влада се одвиваат ...
| | веќе видена | слични

Новиот претседател на СДСМ и најверојатно иден премиер, Димитар Ковачевски вели дека сака прв да го покани новиот бугарски премиер Кирил Петков да ја посети ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Новиот лидер на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски, во интервју за Слободен печат истакна дека и покрај различните ставови или несогласувања кои ...
| | веќе видена | слични

Коментарите во јавноста се дека Вие претставувате одредено „заедничко лидерско решение“ за обединување на главните фракции во СДСМ. Дали сте толку близок и до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред изборот на новото раководство на партијата и новите министерски позиции, претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, е оптимистичен дека новата Влада ќе ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на внатрепартиските избори во двете водечки партии на Македонија се отвора можност за креирање на нови политики во општествениот живот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новоизбраниот лидер на СДСМ Димитар Ковачевски во интервју за „Слободен печат“ говори за идните насоки во кои ќе се движат разговорите со владата на новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот претседател на Социјалдемократскиот сојуз Димитар Ковачевски во интервју за утрешното печатено издание на „Слободен печат“ зборува за можноста да стане ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 333 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер, Кирил Петков, во видеообраќање го повика претседателот на државата, Румен Радев, да го свика Консултативниот совет за национална безбедност ...
сите 457 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атанасов: Спасот на Македонија е трета политичка сила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: