Kickstarter се префрла на блокчејн

6 копии

Оваа недела беше направена промоција на македонското годишно издание на „Економист“, кое ги опфања темите за економијата и светот во 2022-та. „Економист“ е ...
| | веќе видена | слични

Ќе продолжи ли растот на платите со темпо со кое расте и продуктивноста на трудот на вработените во компаниите во технолошко индустриските развојни зони? ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дејан Калиников е на чело на друштвото СПМГ кое управува практично со единствениот активен приватен инвестициски фонд во Македонија. СПМГ управува со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Десет компании на семејството Малиќи, од македонскиот и косовскиот пазар, стануваат дел од „Малиќи Груп”, со план за развој, единствено работење, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Имаме чест и одговорност, денес, со моето семејство да Ве запознаеме со плановите и конкретните предлози за ангажманите во нашиот Холдинг, којшто ни е оставен ...
| | веќе видена | слични

Несомнено, денес, на прагот на новата 2022 година, може да генерализираме дека како компаниии, живееме во услови, во кои, стопанството препознава изразени ...
| | веќе видена | слични

Големи се очекувањата од Димитар Ковачевски, новиот лидер на СДСМ кој пред членството се нафати да ја враќа довербата кај граѓаните со драстични промени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 926 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 444 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 644 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kickstarter се префрла на блокчејн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: