Грабеж во скопско Маџари: Успеал да отвори банкомат и да ги извади сите пари


Непознат сторител вчера рано наутро успеал да ограби банкомат, информира МВР „На 08.12.2021 во 07.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во периодот од ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
8 копии
5 копии

Во текот на вчерашниот ден во основно училиште во Чаир дошло до физичка пресметка меѓу деца и родител. Односно се почнало откако двајца ученици нападнале ...
| | веќе видена | слични

МВР информира дека мигрант починал во кумановската болница, откако пред една недела бил пронајден во бессознание на улицата „Никола Тесла“ во градот. -Денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Единствен начин за да докажеме и покажеме дали анкетите се точни, е да одиме на избори, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на ...
сите 664 | | | веќе видена

Шведска ќе испрати дипломати во Турција за да се обиде да ги надмине приговорите на Анкара на нејзиниот план за пристап во НАТО, рече министерот за одбрана ...
сите 607 | | | веќе видена

СПЦ со официјално соопштение за одобрувањето на канонското единство со МПЦ-ОА. Еве што се наведува во соопштението кое Фактор го пренесува во целост. „Откако ...
сите 510 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 130 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Украинците ќе преименуваат железничка линија во „Стефаниа експрес“, по победничката песна на Евровизија отпеана од Калуш Оркестра. var ai_script = ...
сите 118 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 55 | | | веќе видена

На седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ највисокото раководство на партијата ќе одлучи кои ќе бидат следните чекори на делување, откако веќе неколку дена ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грабеж во скопско Маџари: Успеал да отвори банкомат и да ги извади сите пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: