МАЕИ: Нека ни е честит и вековит Денот на Свети Климент, македонскиот духовен патрон и заштитник на македонскиот народ

Македонска алијанса за европска интеграција, МАЕИ, на сите Македонци каде и да се им го честита денешниот празник „Св. Климент Охридски“. На овој празник го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден текст во денешен софиски „Труд“ отвара дилеми, што во Македонија насилно ги промовираа двајца професори – Денко Малески и Владо Бучковски. Малески во една ...
| | веќе видена | слични

Да не зборувам за фактот дека пресметувањето процент за нив е нуклеарна физика, па цртаме бурек на табла за да сфатат што значат четирите еднакви дела во едно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна недела,а за сметка на тоа пак оваа недела ...
сите 454 | | | веќе видена

Турција има легитимни безбедносни грижи поради поддршката на Шведска и Финска за „терористичките организации, изјави денеска шефот на турската дипломатија, ...
сите 550 | | | веќе видена

Додека Украина рече дека се надева дека ќе ги врати војниците во размена на затвореници, Русија се закани дека некои од нив ќе ги суди за воени злосторства.Не ...
сите 297 | | | веќе видена

Дали Џафери во Берлин ќе му каже на својот германски колега дека ги пцуе, навредува и им врши мобинг на вработените во Собранието на Македонија, прашува ...
сите 275 | | | веќе видена

Во време на светска економска и енергетска криза постигнавме договор за зголемување на платите во образованието во висина од 15 осто, од септември оваа година, ...
сите 299 | | | веќе видена

Им се советува да пијат чај и да го исплакнат грлото со солена вода. Северна Кореја се бори со жаришта на корона вирусот, а лидерот Ким Џонг Ун ја нарече ...
сите 129 | | | веќе видена

Со оглед на сегашните ставови, сѐ поизвесно е дека Софија ќе се обиде да ја аргументира приврзаноста кон проширувањето на ЕУ само со зелено светло за Албанија. ...
сите 401 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј во Белград го пречека архиепископот Охридски и Македонски и поглавар на Македонската православна црква – Охридска архепископија ...
сите 469 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАЕИ: Нека ни е честит и вековит Денот на Свети Климент, македонскиот духовен патрон и заштитник на македонскиот народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: