Драматична порака од првиот човек на СЗО: „Се наоѓаме во многу опасна ситуација, омикрон нè опоменува“

„Појавата на варијантата на коронавирус – омикрон, укажува дека светот и по две години од почетокот на пандемијата на Ковид-19 е во опасна ситуација“, изјавил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Урсула фон дер Лајен соопштила дека експертите предупредуваат дека веќе во јануари омикрон сојот би можел да стане доминантна варијанта на коронавирус во ЕУ. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
2 копии
3 копии
3 копии

Во Велика Британија и во Данска во изминатото деноноќие регистрирани се рекордни бројки на заразени од коронавирус. Во Велика Британија евидентирани се 88.376 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 435 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 92 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 321 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драматична порака од првиот човек на СЗО: „Се наоѓаме во многу опасна ситуација, омикрон нè опоменува“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: