ПРОГЛАСЕНИ ТОП 100 НАЈУСПЕШНИ КОМПАНИИ „Кипер“ прва од Топ 5 науспешните за 2021 година

Компанијата „Кипер“ е прогласена за Топ 5 најуспешна компанија од страна на Стопанската комора на северо-западна Македонија која и годинава ја организираше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Унапредувањето на трговските односи помеѓу Турција, Северна Македонија и Косово, подобрување на инфраструктурната поврзаност и можностите за реализација на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе инвестиции и двојно поголема размена со Турција, ако се потпише договорот за слободна трговија, бара бизнисот. Познатите турски брендови веќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пост ковид периодот е шанса да ја унапредиме уште повеќе нашата соработка, да создадеме регион кој ќе биде конкурентен и атрактивен, а не да создаваме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стопанската комора на Македонија – Турција (MATTO) денеска во Скопје ќе биде домаќин на претставници од Стопанската комора на Косово – Турција (КТТО) и ...
| | веќе видена | слични

Целта на настанот е да придонесе за развој на социо-економските односи помеѓу Република Турција, Република Северна Македонија и Република Косово, а ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со присуство на бизнис заедницата, претставници од Владата и претставниците на меѓународните тела присутни во државата, Бизнис конфедерација на Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, на покана на Бизнис ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бизнис конфедерацијата на Македонија веќе 20 години работи одговорно, посветено принципиелно, етички и за тоа навистина ви честитам. Се надевам дека нашата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 1010 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОГЛАСЕНИ ТОП 100 НАЈУСПЕШНИ КОМПАНИИ „Кипер“ прва од Топ 5 науспешните за 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: