И малите партии ќе добијат министри без ресор?


Следните парламентарни избори очекувано е да бидат редовни и да се одржат во 2024 година, а до тогаш владата ќе испорача економски резултати, брзи и квалитетни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва во ТВ21 посочи дека лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски кој му се поклонуваше на Заев како прв чин, не ...
| | веќе видена | слични

Владината коалиција е стабилна и капацитетна да испорача добробит за граѓаните и да ги решава предизвиците со Бугарија, објави вечерва премиерот во оставка, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев, претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, попладнево во Владата имаа работна средба заедно со своите ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, попладнево ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И малите партии ќе добијат министри без ресор?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: