ЕСМ не достави понуда на тендерот на универзалниот снабдувач на струја ЕВН Хоум


АД ЕСМ соопшти дека одлуката на Владата во однос на препорачана цена и количини на електрична енергија со кои компанијата треба да се јави на тендерот на ЕВН ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вечерва во „Клик Плус“ лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоскизборуваше за најавената енергетска криза, за која Мицкоски кажа дека ја предупредувал и знаел ...
| | веќе видена | слични

Замрзнувањето на цената на струја е популистичка мерка, која нема да вроди со плод, смета вицепремиерот Битиќи. Шокот за граѓаните би бил поголем кога ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) најавува дека ќе ги заштити потрошувачите онаму каде што има влијание, а најавените максимални барања на ...
| | веќе видена | слични

Нема да има зголемување на цената на струјата над 10%. Со ова изјава денеска министерот Крешник Бектеши донекаде ги смири бурните реакции кај граѓаните, откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Во Договорот за добрососедство имаме многу јасна дефиниција за јазикот и тезата за јазикот, како и во дел од другите документи кои се потпишани. Бугарија прва ...
сите 513 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 393 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 328 | | | веќе видена

Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе реконструира ...
сите 301 | | | веќе видена

Германската министерка за Европа, Ана Лурман која по вчерашната посета на Скопје, денеска престојува во Тирана, на прес-конференција рече дека Германија е ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ под слоганот „Има Решение“ го најави почетокот на кампањата за промоција на медијацијата како алтернативен начин за решавање ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ не достави понуда на тендерот на универзалниот снабдувач на струја ЕВН Хоум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: