Џафери: Да бидеме достоинствени чувари на наследството на Св. Климент Охридски и заедно да го збогатиме со духовна и просветителска разноликос

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
| | веќе видена | слични

Далимир Хајко, светски познат филозоф, есеист и литературен критичар и професор на Универзитетот од Жилина, Словачка, e добитник на Светската награда за ...
| | веќе видена | слични

По повод христијанскиот празник Свети Климент Охридски, македонското друштво “Илинден“-Тирана, упати честитка до Архиепископ Охридски и Македонски и на ...
| | веќе видена | слични

Македонска алијанса за европска интеграција, МАЕИ, на сите Македонци каде и да се им го честита денешниот празник „Св. Климент Охридски“. На овој празник го ...
| | веќе видена | слични

Претсеадтелот на Собранието Талат Џафери денеска упати честитка до православни верници на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, граѓани на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 484 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
сите 190 | | | веќе видена

На 4 февруари, како што веќе најави бугарскиот премиер Кирил Петков, Македонија и Бугарија заеднички ќе го чествуваат Гоце Делчев по повод 150-годишнината од ...
сите 334 | | | веќе видена

Охрид, 28. јануари 2022 (ИНПРЕС) – Од недела во недела расте бројот на заболени од сезонски грип во Охрид. Согласно извештајот на Институтот за јавно здравје ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Да бидеме достоинствени чувари на наследството на Св. Климент Охридски и заедно да го збогатиме со духовна и просветителска разноликос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: