Заев дава сè што ќе му се побара и си игра со смртта на нашите деца, порачаа родителите на убиените во „Монструм“

Ревизијата е чист политички договор и нема да донесе ништо ново за случајот „Монструм". Ваков е ставот на оштетените во предметот за петкратното убиство кај ...
| | веќе видена | слични

Во изјава за МКД.мк адвокатката Ивановска вели дека на „Монструм” нема да донесе ништо ново, туку само ќе ја оживее болката кај родителите што ги загубија ...
| | веќе видена | слични

Ревизија од странство во однос на судски предмети не е компатибилно со нашето судство. Ние сме постојано под мониторинг од Европска заедница, НАТО. Сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Јас лично сметам дека ова е класичен пример на мешање на извршната во судската власт. И тоа не на кој било од извршната власт туку лично на премиерот. ...
| | веќе видена | слични

Лично сметам дека ова е класичен пример на мешање на извршната во судската власт. И тоа не на кој било од извршната власт туку лично на премиерот. Потсетете се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу се зборуваше овие денови за тој пазар и особено за отворањето на случајот „Монструм“, затворањето на „Диво Насеље“, „Алфа“ итн. мислам дека и реакцијата ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за правда Агим Нухиу во изјава за Алсат оценува дека очекувањата од спроведувањето на т.н. ветинг во судството, не се на потребното ниво. За ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот ден за борба против корупцијата е уште еден повод Судскиот совет да ги повика граѓаните кои имаат сознанија и информации за случаи на корупција ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев дава сè што ќе му се побара и си игра со смртта на нашите деца, порачаа родителите на убиените во „Монструм“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: