Стоилковски: Во спорот со Софија да не се преземаат чекори спротивни на Резолуцијата на Собранието

ВМРО-ДПМНЕ нема сознанија во врска со неофицијалните информации дека ќе биде постигнат договор во Париз меѓу Северна Македонија и Бугарија, изјави портпаролот ...
| | веќе видена | слични

Ние како Достоинство сметаме дека треба сериозно да се разгледа прашањето Македонија да биде една изборна единица, рече претседателот на Достоинство Стојанче ...
| | веќе видена | слични

Двете големи партии не лажат со „бонбонче“ години наназад, изјави претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов во емисијата „Само вистина“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На разговорите на владините коалициски партнери се зборувало за Македонија како една изборна единица, но тоа е како бонбонче со кое што не лажат двете големи ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Достоинство и директор на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов , во гостувањето на Канал 5 вечерва рече дека на разговорите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, вечерва во Телевизија 24, истакна дека новиот лидер на СДСМ Димитар Ковачевски, кој наследува одговорност за ...
| | веќе видена | слични

По обилните снежни врнежи во делови на земјава за време на изминатиот викенд, дефектите со електричната енергија, како и поплавите, директорот на Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Новинарот и аналитичар Насер Селмани во вечерашната емисија „24 анализа“ рече дека нема да има крупна промена на политичката слика во земјата по изборот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција планира да ја блокира апликацијата на овие две скандинавски за влез во Алијансата доколку не се решат безбедносните проблеми на земјата, додаде ...
сите 961 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 403 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 293 | | | веќе видена

САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
сите 505 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 168 | | | веќе видена

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Во спорот со Софија да не се преземаат чекори спротивни на Резолуцијата на Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: