Заев ќе ја надградува Владата со „празни“ министерски ресори


13 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, попладнево ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако многумина очекуваат новиот лидер на СДСМ Димитар Ковачевски сам да одлучува за курсот на идната влада и луѓето што треба да ги спроведуваат владините ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Според новинарот Љубиша Николовски, Ковачевски пред себе ќе има тешка задача да го обедини партиското членство и да ги врати во партиското гнездо оние членови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторило ...
сите 487 | | | веќе видена

Најмалку 19 деца загинаа при пукање во основно училиште во Тексас во текот на вчерашниот ден, јавија американски медиуми, пренесе ДПА. Во инцидентот загинаа и ...
сите 113 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на СДСМ, Даниела Маркоска, ги повика нејзините колеги во Собранието да го поддржат ребалансот на Буџетот за оваа година со кој, како ...
сите 246 | | | веќе видена

-Ова значи дека Кина изгледа е спремна на тесна соработка со Русија, вклучително и во воената сфера, изјави протеставникот, пренесија некои американски ...
сите 129 | | | веќе видена

Нелогично и тешко е да се објасни тезата дека ќе ја пуштиме Албанија, а за Северна Македонија ќе го гледаме прашањето од историски аспект, изјави бугарскиот ...
сите 342 | | | веќе видена

СДСМ инвестира во повисоки плати, нови училишта и повисок ученички стандард, изјави на прес-конференција, пратеничката на СДСМ, Даниела Николова. var ...
сите 172 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од претседателот на Собранието, Талат Чафери, а денеска го пречекаа со транспаренти. Пратениците од прес-салата на ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ќе ја надградува Владата со „празни“ министерски ресори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: