Мицкоски засега e единствен кандидат за претседател на претстојниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ


До 11 декември е рокот за пријавување на кандидатура за претседател на партијата за закажаниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 12 декември во салата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Разговаравме за две теми генерално, еден час траеше средбата, првата тема беше спорот со нашиот источен сосед каде што јас ги повторив нашите тези ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски смета дека многу тешко ќе се дојде до 61 глас во Парламентот за тој да се самораспушти и да се оди на предвремени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Добро е што има такви средби, изјави претседателот на Алтернатива, Африм Гаши денеска пред Собранието, одговарајќи на новинарско прашање околу неговиот став за ...
| | веќе видена | слични

Првата тема беше спорот со нашиот источен сосед каде ги повторив нашите тези, принципиелниот став да се почитува резолуцијата усвоена од парламентот. Изразив ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата со првиот човек на ДУИ, Али Ахметиб рече дека разговарале за Бугарија и за предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични

Спорот со Бугарија и предвремени парламентарни избори беа темите не едночасовната средба на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ Христијан Мицкоски и Али Ахмети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски засега e единствен кандидат за претседател на претстојниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: