Конференција на НБ: Финтек-секторот сѐ побрзо се шири во индустријата на плаќањата

– Финтек-секторот сѐ побрзо се шири во индустријата на плаќањата, којашто бара нови начини за намалување на трошоците, за зголемување на безбедноста и за ...
| | веќе видена | слични

– Народната банка на Република Македонија учествуваше во сите активности во рамките на Програмата, што придонесе за зајакнување на нејзините институционални ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската сојузна банка, заедно со деветнаесет национални централни банки на Европскиот систем на централни банки, Европската централна банка и Европската ...
| | веќе видена | слични

На прес-конференцијата беа сумирани резултатите и достигнувањата од едногодишното претседавање на земјава со ЦЕФТА во текот на 2021 година.Бектеши во своето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На завршниот настан на годинашната „ЦЕФТА недела“ фокусот беше ставен на промовирање на напорите за подобрување на движењето на стоки и услуги на ЦЕФТА ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути УСАИД одржа регионална конференција за зајакнување на прекуграничната соработка во регионот на Западен Балкан и на ЦЕФТА, во рамки на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Централниот завршен настан на годинашната „ЦЕФТА недела“, собра над 300 учесници од седумте членки на оваа меѓународна организација. 2021 година беше и прва ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Завршна конференција „15 years making trade happen – 15 години ја олеснуваме трговијата“ во рамки на „Неделата на ЦЕФТА“ ќе се одржи денеска во Скопје. ...
| | веќе видена | слични

„Неделата на ЦЕФТА" почна на 13 декември, а на завршната конференција ќе учествуваат министерот за економија Крешник Бектеши, еврокомесарот за соседство и ...
| | веќе видена | слични

– Учесниците од земјите на Западен Балкан и ЦЕФТА разговараа за напорите за подобрување на регионалното економско интегрирање како начин за поттикнување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конференција на НБ: Финтек-секторот сѐ побрзо се шири во индустријата на плаќањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: