Отворен нов јавен повик за сточарите, поддршка за набавени пчели, назимки или нерези

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој (АФПЗРР), Никица Бачовски информира дека средствата се обезбедени преку ...
| | веќе видена | слични

Државата не престанува да доделува парична помош на фирми или производители, со назнака намалување на штетните економски последици предизвикани од ковид ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Според Зоран Шапуриќ, директор на Државниот земјоделски инспекторат, динамиката е добра и полека се зголемува просечната откупна цена.– Тутунот се откупува со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска и официјално, законски почна откупот на тутутнот во земјава. Сите осум откупувачи ги отворија 173-те пункта. Досега се откупени 2050 тони по просечна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Димитар Ковачевски е непознат за јавноста, не добил поддршка од граѓаните на избори, ама добил доверба од Заев и затоа прифатил да биде премиер, да води влада ...
сите 646 | | | веќе видена

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека владата на Зоран Заев потроши пет години, а не мрдна со прст за гасификација на државата.Напротив ветуваше дека ќе ја гасифицира ...
сите 279 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена

Спротивставени мислења делат пратениците од опозицијата и од владејачките партии и на денешната расправа во Собранието за избор на новата влада. Според ...
сите 178 | | | веќе видена

Мандатарот Димитар Ковачевски нема изборен легитимитет и тоа ќе биде хендикеп во работата, рече пратеникот Антонио Милошоски вечерва кон крајот на собраниската ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен нов јавен повик за сточарите, поддршка за набавени пчели, назимки или нерези

Од:
До кого (е-маил):
Порака: