На барање на Арсовска, за 1,5 милиони денари зголемена паричната помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа


– На оваа седница предлагам оваа ставка да се зголеми на 3,5 милиони денари, со цел да се излезе во пресрет на семејствата на загинатите и повредените од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Советот на Град Скопје, Трајко Славески, преку соопштение, информира дека Извештајот за извршување на Буџетот на Град Скопје, за 2021 година ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Според извештаите поднесени до градското собрание за работата на јавните претпријатија со нив може да се заклучи дека се работело недомаќински и служеле само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-ЈП Паркови и Зеленило, има дури 26 лица вработени во секторот финансии! Повторувам, 26 лица работат финансии во ЈП Паркови и зеленило! Со толку луѓе во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да шири лажни вести и невистини во обид да спечали некој политички поен. Денеска, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Душко Весковски од парите на ЈП Водовод со кое што директорува за кафе и кафеани за девет месеци има потрошено 1.323.419 денари. оваа година речиси 22 илјади ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на ЈП Водовод и канализација-Скопје, Душко Весковски , ги демантираше обвинувањата кои денеска ги изнесе ВМРО-ДПМНЕ дека користел пари од ...
| | веќе видена | слични

Душко Весковски, директорот на скопското Јавно претпријатие Водовод и Канализација, ги демантира наводите на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, дека за време од ...
| | веќе видена | слични

Најкатегорично ги демантирам изнесените невистини и обвинувања од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција, реагира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 198 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На барање на Арсовска, за 1,5 милиони денари зголемена паричната помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: