НУКЛЕАРНАТА ЕНЕРГИЈА НЕ Е ЕКОЛОШКА: Новата германска Влада ја критикува Франција

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон рече дека ја направил економијата на Франција посилна и се обидел да покаже дека не е одвоен од проблемите на обичните ...
| | веќе видена | слични

Како што изгрева нова ера во Германија, без Ангела Меркел да се пензионира по 16 години на власт, вниманието се свртува кон тивкиот 63-годишник, Олаф ...
| | веќе видена | слични

Бриселскиот весник „Политико“ ја објави својата традиционална ранг листа на највлијателни луѓе во Европа. Како и секогаш, листата на луѓе кои ќе ја обликуваат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Европратеникот од редовите на Републиканците (ЛР) Франсоа-Ксавиер Белами во видео порака ја оспори огромната програма на Емануел Макрон за француското ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Помалку од три месеци откако го торпедираа мега-договорот за подморници меѓу Франција и Австралија, САД се понудија да и продаваат фрегати на Грција, откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Грчко-францускиот договор е на сила и ќе продолжи. Договорот е постигнат на највисоко можно ниво, како што најави самиот грчки премиер“, изјавил грчки извор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската агенција за соработка во одбраната и безбедноста соопштила дека одобрила продажба на четири повеќенаменски воени бродови на Локхид Мартин, ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ја поздрави „конвергенцијата на ставовите“ со новиот германски канцелар Олаф Шолц за време на нивната прва ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 540 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 554 | | | веќе видена

Приведен е 22 годишникот кој вчера вечер ја прегази 24 годишната девојка на пешачки премин кај Сити мол, а таа на лице место го загуби животот. Тој во моментов ...
сите 104 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 388 | | | веќе видена

МАКЕДОНСКО - БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ ОСТАНУВААТ ВО ФОКУСОТ Доминантно разговаравме на кој начин да ја вратиме довербата, изјави премиерот Димитар Ковачевски во ...
сите 283 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими амбасадорот на Холандија во нашата земја Јан Дирк Коп, кој на премиерот и на новата Влада им посака успех во ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НУКЛЕАРНАТА ЕНЕРГИЈА НЕ Е ЕКОЛОШКА: Новата германска Влада ја критикува Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: