ТРИ И ПОЛ МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ВО БУГАРИЈА: Паричната помош од Град Скопје е зголемена на барање на градоначалничката Арсовска


На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Советот на Град Скопје, Трајко Славески, преку соопштение, информира дека Извештајот за извршување на Буџетот на Град Скопје, за 2021 година ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Според извештаите поднесени до градското собрание за работата на јавните претпријатија со нив може да се заклучи дека се работело недомаќински и служеле само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-ЈП Паркови и Зеленило, има дури 26 лица вработени во секторот финансии! Повторувам, 26 лица работат финансии во ЈП Паркови и зеленило! Со толку луѓе во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да шири лажни вести и невистини во обид да спечали некој политички поен. Денеска, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Душко Весковски од парите на ЈП Водовод со кое што директорува за кафе и кафеани за девет месеци има потрошено 1.323.419 денари. оваа година речиси 22 илјади ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на ЈП Водовод и канализација-Скопје, Душко Весковски , ги демантираше обвинувањата кои денеска ги изнесе ВМРО-ДПМНЕ дека користел пари од ...
| | веќе видена | слични

Душко Весковски, директорот на скопското Јавно претпријатие Водовод и Канализација, ги демантира наводите на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, дека за време од ...
| | веќе видена | слични

Најкатегорично ги демантирам изнесените невистини и обвинувања од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција, реагира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 273 | | | веќе видена

Евентуалната руска инвазија врз Украина би можела да биде „најголемата инвазија“ од Втората светска војна, со оглед на масовното воено присуство на Русија во ...
сите 555 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 777 | | | веќе видена

Мнозинството пратенички групи се „ЗА“ бришење на техничката влада три месеци пред изборите, ама никоја од нив не и' се придружува на ВМРО-ДПМНЕ, да стави ...
сите 454 | | | веќе видена

Фановите на Аки Рахимовски денеска за последен пат се поздравија со фронтменот на култната рок-група „Парни ваљак“. Во негова чест беше кај тревникот пред ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова трагедија во кумановското семејство Филиповиќ. Како што дознава „Слободен печат“, во сообраќајката во која денеска загина пешак на мостот „Гоце Делчев“ во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРИ И ПОЛ МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ВО БУГАРИЈА: Паричната помош од Град Скопје е зголемена на барање на градоначалничката Арсовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: