Град Скопје додели 60.000 евра за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија


Град Скопје додели 3,5 милиони денари (60.000 евра) за семејствата на загинатите патници во автобуската несреќа во Бугарија. На денешната седница на Советот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Советот на Град Скопје, Трајко Славески, преку соопштение, информира дека Извештајот за извршување на Буџетот на Град Скопје, за 2021 година ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Според извештаите поднесени до градското собрание за работата на јавните претпријатија со нив може да се заклучи дека се работело недомаќински и служеле само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-ЈП Паркови и Зеленило, има дури 26 лица вработени во секторот финансии! Повторувам, 26 лица работат финансии во ЈП Паркови и зеленило! Со толку луѓе во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да шири лажни вести и невистини во обид да спечали некој политички поен. Денеска, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Душко Весковски од парите на ЈП Водовод со кое што директорува за кафе и кафеани за девет месеци има потрошено 1.323.419 денари. оваа година речиси 22 илјади ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на ЈП Водовод и канализација-Скопје, Душко Весковски , ги демантираше обвинувањата кои денеска ги изнесе ВМРО-ДПМНЕ дека користел пари од ...
| | веќе видена | слични

Душко Весковски, директорот на скопското Јавно претпријатие Водовод и Канализација, ги демантира наводите на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, дека за време од ...
| | веќе видена | слични

Најкатегорично ги демантирам изнесените невистини и обвинувања од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција, реагира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 324 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 108 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје додели 60.000 евра за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: