Се зголемува паричната помош од Град Скопје за семејствата на загинатите во Бугарија


Градоначалничката Арсовска побарала да се зголеми паричната помош на несреќните семејства кои изгубија свои членови во автобуската несреќа во Бугарија. Со тоа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Советот на Град Скопје, Трајко Славески, преку соопштение, информира дека Извештајот за извршување на Буџетот на Град Скопје, за 2021 година ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Според извештаите поднесени до градското собрание за работата на јавните претпријатија со нив може да се заклучи дека се работело недомаќински и служеле само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-ЈП Паркови и Зеленило, има дури 26 лица вработени во секторот финансии! Повторувам, 26 лица работат финансии во ЈП Паркови и зеленило! Со толку луѓе во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да шири лажни вести и невистини во обид да спечали некој политички поен. Денеска, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Душко Весковски од парите на ЈП Водовод со кое што директорува за кафе и кафеани за девет месеци има потрошено 1.323.419 денари. оваа година речиси 22 илјади ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на ЈП Водовод и канализација-Скопје, Душко Весковски , ги демантираше обвинувањата кои денеска ги изнесе ВМРО-ДПМНЕ дека користел пари од ...
| | веќе видена | слични

Душко Весковски, директорот на скопското Јавно претпријатие Водовод и Канализација, ги демантира наводите на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, дека за време од ...
| | веќе видена | слични

Најкатегорично ги демантирам изнесените невистини и обвинувања од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција, реагира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 299 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 36 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се зголемува паричната помош од Град Скопје за семејствата на загинатите во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: