Пропадна и четвртиот тендер на ЕВН Хоум, повторно ЕСМ не достави понуда


Денеска не успеа ниту четвртиот обид на ЕВН Хоум да добие цена на електричната енергија што треба да ја откупи од АД ЕСМ за следната година ЕСМ повторно не ...
| | веќе видена | слични

Замрзнувањето на цената на струја е популистичка мерка, која нема да вроди со плод, смета вицепремиерот Битиќи. Шокот за граѓаните би бил поголем кога ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) најавува дека ќе ги заштити потрошувачите онаму каде што има влијание, а најавените максимални барања на ...
| | веќе видена | слични

Нема да има зголемување на цената на струјата над 10%. Со ова изјава денеска министерот Крешник Бектеши донекаде ги смири бурните реакции кај граѓаните, откако ...
| | веќе видена | слични

Во однос на цените на парното веќе се запопчнати преговори со ГАЗПРОМ од страна на Макпетрол кој е главен увозник на природен гас. Имајќи во предвид дека ние ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза прогласена од Владата на почетокот од минатиот месец, наместо 30 дена, веројатно ќе потрае до крајот на грејната сезона, а државата нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 364 | | | веќе видена

Иако заврши понатамошното натпреварување за Македонската репрезентација на Европското ракометно првенство на Стариот континент, тие сепак се победници во ...
сите 26 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 531 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 404 | | | веќе видена

Претседателот на македонско-бугарската стопанска комора во Македонија, Кирил Лазаров преку писмо се обрати до премиерите на Владите на Бугарија и ...
сите 339 | | | веќе видена

Премиерот на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, заедно со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков положија цвеќе на спомениците на Св. ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пропадна и четвртиот тендер на ЕВН Хоум, повторно ЕСМ не достави понуда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: