Цената на струјата нема да се зголеми повеќе од 10 проценти, се очекува ЕСМ да достави понуда


Според нив, понудата што ЕСМ треба да ја даде кон универзалниот снабдувач ЕВН Хоум ќе биде на ниво што нема да предизвика некое значително зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) најавува дека ќе ги заштити потрошувачите онаму каде што има влијание, а најавените максимални барања на ...
| | веќе видена | слични

Нема да има зголемување на цената на струјата над 10%. Со ова изјава денеска министерот Крешник Бектеши донекаде ги смири бурните реакции кај граѓаните, откако ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза прогласена од Владата на почетокот од минатиот месец, наместо 30 дена, веројатно ќе потрае до крајот на грејната сезона, а државата нема ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Одлуката на бугарскиот Парламент да ги замрзне цените на парното и на струјата значи дека Република Бугарија како членка на ЕУ преминала од либерализиран на ...
| | веќе видена | слични

 И покрај тоа што првиот човек на РКЕ, Бислимовски вчера кажа дека досегашните пресметки за барањата на енергетските компании без ЕВН Хоум, покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров беше гостин во емисијата „360 степени“ емитувана на 14.1.2022 година (петок), при ...
сите 244 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Црна Гора е вториот противник на Македонија на Европското првенство, средба за која селекторот Кирил Лазаров направи две измени во составот ...
сите 530 | | | веќе видена

АД ЕСМ ги поздравува мерките кои ги преземаат Владата на Р. Северна Македонија и РКЕ за надминување на кризата со снабдување со електрична енергија и на ...
сите 541 | | | веќе видена

Американските конгресмени кои побараа Бугарија да го тргне ветото од македонските евроинтеграци, останаа без одговор. Бугарскиот амбасадор во САД, Тихомир ...
сите 613 | | | веќе видена

Директорот на „Фајзер“, Алберт Бурла, застана на страната на Новак Ѓоковиќ и вели дека со тоа што неодамна прележал корона, тој има одличен имунитет, па не е ...
сите 754 | | | веќе видена

Посилен земјотрес со јачина од 4,3 степени го потресе Призрен, а потоа се прошири од Албанија до Црна Гора Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер ја ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на струјата нема да се зголеми повеќе од 10 проценти, се очекува ЕСМ да достави понуда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: