Во СКСМ почнуваат првите шестмесечни обуки за бизнис лидери и за развој на мали и средни бизниси

Од денеска во Стопанската комора на Македонија почнуваат првите шестмесечни обуки за бизнис лидери и за развој на мали и средни бизниси. Обуките се активност ...
| | веќе видена | слични

„Со огромна почит према Сојузот на стопански комори на Македонија, изјавувам дека во емисијата „Стадион“ на националното радио Канал 77, јас полемизирав со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сојузот на стопански комори на Македонија најостро реагира и ја осудува изјавата на претседателот на Стопанска комора на Македонија во која тој служејќи се со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никогаш повеќе од Стопанската комора нема да испратат свој бизнисмен во владата за да биде малцинство, изјави Бранко Азески, претседател на Стопанската комора ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со назначување на Михајло Донев за в.д. оперативен директор за развој, иновации и знаење, Стопанската комора на Северна Македонија го заокружи промовирањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот за унапредување на високото образование и стратешки истражувања, кој функционира во рамки на Стопанската комора на Македонија, почна со реализација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 755 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 482 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во СКСМ почнуваат првите шестмесечни обуки за бизнис лидери и за развој на мали и средни бизниси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: